Partikül EGR İptali Neden Gerekir?

Partikül EGR iptali EGR valfinin çok sık tıkanması ile gerekli hale gelir. Asıl amacı doğayı korumak olan bir sistem sürekli tıkanıklık sorunu yaratabilir. Belirtilerin olumsuz etkisi ise araç kullanmayı neredeyse imkânsız hale getirebilir. Motora herhangi bir zararı bulunmayan iptal işlemli sayesinde sorunsuz ve randımanlı şekilde aracın çalışmasına neden olur. Hem maddi olarak hem de sürüş konforu bakımından çok sayıda araç sahibi iptal işlemini tercih eder. Arızanın yazılım aracılığı ile giderilmesine bağlı olarak, sonraki süreçte araçta orijinal yazılım olmayacaktır. Buna rağmen tıkanıklığın yol açtığı sorunlardan kurtulmak söz konusu olacaktır.
 

Partikül EGR İptali Neden Gerekir?

EGR İptali Zararı Var Mıdır?

EGR iptali motora herhangi bir zarar vermeyen işlemdir. İptal işlemi ile motorun aralıksız ve verimli çalışması mümkün olur. Her ne kadar motora zarar vermese de EGR iptalinin motorun fazladan ısınmaya neden olduğu da bilinir. Buradaki en önemli sorun aracın emisyon değerlerinde artış yaşanmasıdır. Belirlenmiş standartların dışında yaşanan gaz salınımı araçlar için en önemli sorunlardan biridir. Araç muayene süreçlerinde emisyon oranları ölçülür ve değer yüksek olduğunda araçlar muayeneden geçemez. Normal trafik denetlemelerinde yine bu kontrollere takılmak mümkün olabilir. Emisyon değerlerinin yüksek olması araçlar için önemli bir sorundur. EGR iptalinin yapılması ile bu tür sorunları göze almak gerekir.
 

EGR İptali Zararı Var Mıdır?

EGR İptali Hizmeti

EGR iptali ancak çok gerekli durumlarda yapılmalıdır. Bu işi yapacak ekibin uzman olması ve donanımın yüksek kaliteli olması önemli bir gerekliliktir. Yazılım üzerinden yapılan güncellemeler sorunun daha kalıcı şekilde çözümüne yardımcı olur. Emisyon konusundaki ölçümler ve buna bağlı olarak yapılan hizmetler, daha randımanlı ve kalıcı bir sonuç ortaya koyacaktır. Uzman bir servis ve modern iş istasyonları, bu türden çözümlerin yapıldığı önemli adreslerdir. Güveneceğiniz bir servisi tercih ederek bu konuda doğru adım atabilir ve kalıcı çözüm için gerekli girişimi sağlayabilirsiniz.
 

EGR İptali Hizmeti
Hemen Ara Yol Tarifi
X